Obywatelstwo polskie

Od czasu referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej obserwuje się wzmożone zainteresowanie uzyskaniem potwierdzenia polskiego obywatelstwa ewentualnie jego nadaniem. Komplikacje przy ustaleniu jaki tryb postępowania należałoby przyjąć w konkretnej sprawie są spowodowane zmianami w rozwiązaniach prawnych od 1920r. i koniecznością sięgania do ustaw poprzednio obowiązujących.

Pomagam przy ustaleniu statusu prawnego osoby w odniesieniu do przepisów o obywatelstwie polskim a następnie sporządzeniu odpowiednich wniosków jak również zgromadzeniu potrzebnych dokumentów. Współpraca z polskimi tłumaczami przysięgłymi oraz adwokatami działającymi na terenie Polski umożliwia mi oferowanie kompleksowej obsługi, obejmującej również tłumaczenie dokumentów oraz reprezentację prawną w Polsce jak również wydobycie z urzędów potrzebnych do sprawy dokumentów.

Po uzyskaniu decyzji o nadaniu lub potwierdzeniu polskiego obywatelstwa konieczne jest jeszcze umiejscowienie w Polsce zagranicznego aktu urodzenia, co również oferuję moim klientom.

Opinie klientów

Z przyjemnością polecam usługi kancelarii prawnej Pani Magdaleny Norris.
Dziękuję za profesjonalne podejście do tematu, za rzetelność i cierpliwe wysłuchanie wszystkiego co mieliśmy do powiedzenia.
Izabela Krawczyk, Birmingham

O mnie

W latach 1991-1996 studiowałam prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii ukończyłam kurs dotyczący opieki społecznej w krajach Unii Europejskiej.

Po odbyciu aplikacji sędziowskiej pracowałam w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza na stanowisku sędziego w Wydziale Cywilnym.

Orzekałam w sprawach spadkowych (stwierdzenia nabycia spadku, działy spadku, zachowki), z zakresu prawa zobowiązań (umowy najmu, odszkodowania, umowy o dzieło, umowy zlecenia, umowy kupna-sprzedaży) i prawa rzeczowego (zasiedzenia, ustanowienia drogi koniecznej, spory o granice, zniesienia współwłasności, zarząd współwłasnością).

Od wielu lat udzielam porad prawnych w Anglii, specjalizując się w prawie rodzinnym i spadkowym.

Dlaczego warto zadzwonić?

W pierwszej rozmowie rozpoznaję zakres możliwej pomocy. To nic nie kosztuje!

Minimalizacja kosztów - podejmuję tylko niezbędne czynności potrzebne do załatwienia sprawy.

Żadnych niespodzianek - klienci z góry wiedzą jaki będzie koszt usługi.

Oszczędność czasu - możliwy kontakt telefoniczny, mailowy lub przez Skype'a. Również wieczorem.