Sprawy urzędowe, tłumaczenia

Bardzo często trudności językowe i nieznajomość praktyki działania różnego typu urzędów oraz instytucji wpływa niekorzystnie na sytuację Polaków w UK.

Przenosimy na grunt angielski przyzwyczajenia nabyte przy załatwianiu formalności urzędowych w Polsce, które niekoniecznie znajdują tu zastosowanie.

Moja pomoc, polegająca na reprezentowaniu klientów w urzędach, sporządzaniu pism, wypełnianiu formularzy i tłumaczeniu przesłanych dokumentów, zmierza do uzyskania pożądanych efektów i zapobieżenie negatywnym konsekwencjom wynikającym z braku zrozumienia istniejących tu procedur.

Pomagam również w postępowaniach dotyczących aktów stanu cywilnego, w tym przy rejestracji orzeczeń rozwodowych sądów angielskich.

Opinie klientów

Pełny profesjonalizm, wysoka jakość. Co mnie urzekło - to, że rozmowa z Panią Magdaleną Norris jest całkowicie luźna i bezstresowa. Jestem w pełni zadowolony. Polecam w 100%.
Marek
Dziękuję za pomoc prawną oraz za fachowe sporządzenie wniosków sądowych.
Profesjonalne podejście Pani Magdy Norris do sprawy oraz do mojej osoby sprawiło, że teraz wiem, że z pewnymi sprawami nie można czekać i każdy problem da się rozwiązać.
Dorota K., Aberdeen

O mnie

W latach 1991-1996 studiowałam prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii ukończyłam kurs dotyczący opieki społecznej w krajach Unii Europejskiej.

Po odbyciu aplikacji sędziowskiej pracowałam w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza na stanowisku sędziego w Wydziale Cywilnym.

Orzekałam w sprawach spadkowych (stwierdzenia nabycia spadku, działy spadku, zachowki), z zakresu prawa zobowiązań (umowy najmu, odszkodowania, umowy o dzieło, umowy zlecenia, umowy kupna-sprzedaży) i prawa rzeczowego (zasiedzenia, ustanowienia drogi koniecznej, spory o granice, zniesienia współwłasności, zarząd współwłasnością).

Od wielu lat udzielam porad prawnych w Anglii, specjalizując się w prawie rodzinnym i spadkowym.

Dlaczego warto zadzwonić?

W pierwszej rozmowie rozpoznaję zakres możliwej pomocy. To nic nie kosztuje!

Minimalizacja kosztów - podejmuję tylko niezbędne czynności potrzebne do załatwienia sprawy.

Żadnych niespodzianek - klienci z góry wiedzą jaki będzie koszt usługi.

Oszczędność czasu - możliwy kontakt telefoniczny, mailowy lub przez Skype'a. Również wieczorem.